Kalıp Avrasya 2014 Fuarı Detaylar “Materials Science and Engineering A” da makalemiz yayınlandı Detaylar 2. Uluslararası Yüzey İşlemler Sempozyumu Detaylar Böhler Uddeholm Gebze'ye Taşındı Detaylar Uddeholm Metal Enjeksiyon Semineri 2014 Seminer Detayları

Haberler

“Materials Science and Engineering A” Dergisi'nde makalemiz çıktı!

Uluslararası çok saygın malzeme bilimi dergilerden Materials Science and Engineering A’da Uddeholm’un meşhur plastik kalıp çeliği Impax Supreme’in başta nirtürlenmesi ve karbonitrürlenmesi olmak üzere belli başlı yüzey işlemlerini inceleyen bir makalemiz yayınlandı.

Dergi Adı: Materials Science and Engineering A 3 (11) (2013) 732-737
Makale Adı: Comparison of Different Thermochemical Treatments on Surface Properties of Impax Supreme Tool Steel
Yazarlar: Koray Arslan, Aydın Şelte, Sakine Ülker, Aziz Hatman, Uddeholm Türkiye

        

-------------------------------------------------

Yüzey İşlemleri Sempozyumu’nda Bildiri Sunduk!

TMMOB Metalurji Mühendisleri Odası ve TMMOB Kimya Mühendisleri Odası işbirliği ile 25-27 Haziran 2014 tarihleri arasında düzenlenen 2. Uluslararası Yüzey İşlemler Sempozyumu (ISTS) İTÜ Taşkışla Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

Sempozyuma, toz metalürjik soğuk iş takım çelikleri olan Vanadis 4, Vanadis 6 ve Vanadis 10’un nitrasyonununu incelediğimiz bir bildiri sunarak katıldık.

Sunum başlığı: Vanadyum ve krom içeriğinin toz metalurjik çeliklerin nitrasyon ısıl işlemi sonrasında mikroyapıya etkisi / The effects of vanadium and chromium content on the microstructure of powder metallurgical steels after nitriding process

Yazarlar: Aydın Şelte, Burak Özkal, Koray Arslan, İsmail Gezici, Sakine Ülker, Aziz HatmanUDDEHOLM tarafından organize edilen Metal Enjeksiyon Semineri, 4-5 Haziran 2014 tarihlerinde İzmit Kartepe The Green Park Hotelde düzenlendi. 

-------------------------------------------------

Böhler Uddeholm Gebze'ye Taşındı

Böhler Uddeholm yeni tesisine kavuştu. TAYSAD Organize Sanayi Bölgesi'ndeki 10 bin metrekare kapalı alanı olan yeni tesisimiz, 16 Haziran tarihinden itibaren faaliyet göstermeye başladı.

Artık buradayız; TOSB Organize Sanayi Bölgesi 4. Cad. No: 7 Şekerpınar - Çayırova 41420 Kocaeli Türkiye

Tel: +90 262 658 88 87 Fax: +90 262 658 93 92

 

     

-------------------------------------------------

UDDEHOLM METAL ENJEKSİYON SEMİNERİ 2014

Uddeholm tarafından düzenlenen Metal Enjeksiyon seminerine yoğun bir katılım oldu. Yüze yakın katılımcı iki gün boyunca yabancı ve yerli konuşmacıların sunuşlarını izleyip tartıştı.

Sektöründen birçok kalıpçı ve dökümcünün biraraya geldiği seminer, 4 Haziran Çarşamba günü saat kahvaltı ve Rolf Stalberg’in Uddeholm hakkında ve Aziz Hatman’ın Kalıp Çeliğinin Kalitesi üzerine yaptıkları konuşmalar ile başladı.

Seminerde, Alman Kalıpçı Aweba da kalıpçı - dökümcü ilişkisinin Avrupa'daki işleyişini ve gelecekte otomotiv sektörünün yapısındaki değişimlerin metal enjeksiyona olası etkilerini anlattı. Bühler Brescia’dan Siamak Shokri Metal Enjeksiyon Kalıplarının Ömrü üzerine konuşmalarını gerçekleştirdiler. Seminerin ilk oturumu, 4 Haziran Çarşamba günü gerçekleşti. Uddeholm’den Olle Tonnberg’in Metal Enjeksiyon Kalıplarında Hasar Mekanizmaları üzerine hazırladığı sunum ile başladı. Sunumun ardından düzenlenen öğle yemeğinde, katılımcılar birbirleriyle sohbet etme fırsatı buldular.

Kartepe’de konaklanarak hem sektörün bir araya gelmesi hem de keyifli bir gece geçirmesi hedeflenen seminerin ikinci gününün ilk konusu Uddeholm’den Olle Tonnberg’in Kalıp Çeliği üzerine yaptığı sunum oldu. 2 gün süren seminerin son konuşmacısı olan Uddeholm’den Koray Aslan, Kalıpların Isıl İşlemi ve Yüzey İşlemleri hakkında dinleyicilere bilgileri aktardı. Uddeholm Metal Enjeksiyon Semineri ayrıca neşeli görüntülere de sahne oldu. Katılımcılar ATV ile Kartepe turu yaptılar, yeşilin ve çamurun içinde stres attılar.

 

 

 


 go